ICS BASIN BİLDİRİ KAMPANYALARI

ICS’İN BİLDİRDİĞİNE GÖRE, AB, GEMİLERE AİT CO2 KURALLARINI ULUSLARARASI TOPLUMLA BİR HİZAYA GETİRMELİDİR- KÜRESEL ARMATÖRLER KURULUŞU ÖNEMLİ BİR YENİ KAMPANYA BAŞLATIYOR.

Uluslararası Deniz Ticaret Odası’na(ICS) üye ulusal armatörler birlikleri, Üye Devletler, Parlamento ve Avrupa Komisyonu dahil, Avrupa Birliği(AB) kurumlarını hedef alan, düzenli bir kampanya başlatmayı kabul etmişlerdir.

Hedef, Birleşmiş Millletler Uluslarararı Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından kabul edilen zorunlu, evrensel CO2 raporlama rejimi ile gemilerin CO2 emisyonlarının izlenmesi hususundaki tek taraflı yönetmeliğin bir hizaya getirilmesinin hayati önem taşıdığı hususunda AB’yi ikna etmektir.

ICS, Avrupa Topluluğu Armatörler Birliği (ECSA- The European Community Shipowners Associations) ile sıkı bir şekilde çalışmasının yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve diğer asya ülkeleri dahil AB üyesi olmayan hükümetlerin desteğini sağlamaya niyetlendiğini bildirmektedir.

Geçen hafta Tokyo’da yapılan ICS Yıllık Genel Kurul toplantısından sonra konuşan ICS’in yeni seçilen Başkan Esben Poulsson şu açıklaayı yapmıştır;

Denizcilik, gerçekten de düzgün bir faaliyet alanına sahip olmak için küresel kurallara ihtiyaç duyan küresel bir endüstridir. – aksi takdirde kaos olacaktır. ICS üyeleri, dünyadaki CO2 emisyonlarının azaltılması doğrultusunda gemilerden ciddi katkı sağlayacak daha başka önlemlerin bir müjdecisi olarak, Nisan ayında tüm IMO Üyesi Devletler tarafından oy birliği ile kabul edilen IMO CO2 raporlama rejimini memnuniyetle karşılamaktadır.”

Mr.Poulsson devamla şunları söylemiştir.

”ICS zorunlu IMO veri toplama mekanizmasını tamamen desteklemekle birlikte, AB’ye dahil olmayan birçok, hükümetin, başlangıçta bazı çekinceleri olup, bu çekinceler ancak denizcilik endüstrisinin IMO’nun ilerleme kaydetmesi için bir alternatifin, AB tarafından empoze edilen tek taraflı bir bölgesel rejim olacağını öne sürdü.

zirvedenizcilik.net

Benzer HABERLER

Zirve Denizcilik Faaliyetleri

Denizcilik Firmaları

Gemilerde iş fırsatları

Denizcilik Önemli,

ICS basın bildirisi

ICS basın kampanyası

Adile Naşit’in ölüm yıl dönümü

Liman başkanlıkları

Denizcilik hakkında bilmedikleriniz

Denizcilik bilgisi

Denizcilik

Gemilerde Çalışacak Personeller

Google

Denizcilik Eğitimlerindeki Farklar

Zirve Denizcilik Sosyal Medya

Gemi Bakım Onarım Tamir ve Mühendislik

 

 

About the Author

Zirve

Zirve Denizcilik İnsan Kaynakları ve Acentelik Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*