Denizcilik

DENİZCİLİK TARİHİ

Denizcilik tarihi başladığı andan itibaren günümüze kadar pek çok değişimler olmuştur. Birçok denizci dünya haritası çizmiştir. Dünyayı dolaşan denizcilerimiz vardır. Türk ve Yabancı denizciler dünyayı gezmekle kalmamış haritasını dahi çizmiştir. İlk Sandal ve Gemi Yapımları başlamış olmakla birlikte günümüzde denizcilik en çok ticari amaçla kullanılmaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİLER :

Denizcilik kara ile hiçbir alakası olmayan bir sektördür. Denizcilik sektörü en çok ticari amaçla beraber gezmek amacı ile de yolcu gemileri çıkmıştır. Teknoloji ilerledikçe denizcilik sektörü de ilerleyecektir. Dünyanın en büyük ve en çok gelir getiren sektörlerinden biri haline gelmiştir. Gemi yapımları, gemi bakım onarımlar, tersaneler, limanlar en çok gelir getiren sektörlerden biri olmuştur. ULUSLARARASI VE YURTİÇİ DENİZ TAŞIMACILIĞI sektörü en önemli sektör haline gelmiştir.

Denizcilik tarihinde, Türk Denizcilerimiz olarak 15 ünlü denizcimiz bulunmaktadır. Teknolojiye göre artık gemilerin hangi limanlarda nerede olduğunu uydu görüntüsü olarak takip edebilmekteyiz.

Gemileri Uydudan Takip Etmek için TIKLAYINIZ

Denizcilik

Zirve Denizcilik

About the Author

Zirve

Zirve Denizcilik İnsan Kaynakları ve Acentelik Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*